• https://www.facebook.com/yedikedi
  • https://www.twitter.com/SsszMzhDergisi

İyi, güzel, faydalı paylaşımlar

Faydalı olabildiysek ne mutlu

Bilge çocuklar yetiştirin

Bilge Çocuk her ay bayilerde.


   Dergiler kültür dünyamızın temel taşlarından. Çocuklarımızı dergilerle ne kadar erken yaşta tanıştırırsak onların kişiliklerine bu sağlam tuğlayı o kadar erken yerleştirmiş oluruz.

   Bu yazıda bahsedeceğimiz dergi Bilge Çocuk. Albayrak Medya Grubu tarafından çıkarılan bu oldukça hacimli dergi tam 80 sayfa. Fiyatı ise 6 lira. Henüz yeni bir dergi olan Bilge Çocuk 2017 Mart ayında 7. sayısını çıkarmış bulunuyor.

   Derginin kadrosunda Çocuk Vakfı’nın kurucusu Mustafa Ruhi Şirin başta olmak üzere Bestami Yazgan, Mevlana İdris, Osman Turhan, Dağıstan Çetinkaya, Sevgi İçigen ve daha bir çok yazar-çizer bulunuyor.

   Derginin Mart 2017 tarihli 7. sayısının kapak konusu olan “Çanakkale’nin Kahraman Çocuğu Ali Reşat Çavuş” güzel bir çizgi bant ile anlatılmış.

 Bilge Çocuk

  

   Bilge Çocuk dergisinin bu sayısında Dünya’da Neler oluyor, Uzayda Neler Oluyor, Dedemin Doğa Takvimi, Peygamberimiz Gibi Yaşayalım, Çılgın Teknoloji, İcat Atölyesi, Süper Hayvanlar gibi bilim, din ve teknoloji içerikli yazıların yanı sıra şiirler de yer alıyor. Ayrıca Dağıstan Çetinkaya ile Emre Bilgiç’in çizgi bant hikayeleri dikkat çekiyor. Mevlana İdris’in yazdığı Sinir Dükkanı köşesini ise Esma Genç resimlemiş.

   Daha pek çok doyurucu içeriğin bulunduğu derginin sonuna doğru yaklaşık 16 sayfa bilmece, bulmaca ve zekâ sorularına ayrılmış.

   Çocuklara yönelik televizyon kanalları, internet siteleri ve dergilerde reklamlar hassas bir konu. Bilge Çocuk dergisinin tanıtımını yaptığımız 7. sayısında toplamda 11 sayfa reklama ayrılmış ki bunların çoğunluğu kitap, eğitim ve kültür içerikli.

   Bilge Çocuk dergisini şefkatle tavsiye ediyoruz. Okuyun, okutun.

484 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam111
Toplam Ziyaret158932
Anket
Okuyo musunuz, kaça gidiyosunuz?