• https://www.facebook.com/yedikedi
  • https://www.twitter.com/SsszMzhDergisi

İyi, güzel, faydalı paylaşımlar

Faydalı olabildiysek ne mutlu

İnternetten para kazanmanın 7 kolay yolu

İnternette para gani. Size de para lâzım. O halde buyrun, yazımızı okuyun.

Para kazanmak normalde çok kolay. İnternette ise neredeyse zahmetsiz. Ve siz de annenizin en akıllı çocuğusunuz. Neden internetteki bu kolay parayı hüpletmeyesiniz değil mi? İşte bunun çeşitli yolları var. Bunlardan 7 tanesini sizin için araştırdık. (Üff! Ne biçim araştırdık. Gözümüz kanadı.)

1) Blog yazmak

Bu işte müthiş para var. 30-40 bin kazanan varmış. Oturduğunuz yerden iyi para değil mi? Hemen bir blog açın. Ve tüm anılarınızı, deneyimlerinizi, düşüncelerinizi yazıya aktarın. İnsanlar sizin yazdıklarınızı okumak için çıldıracak. Ve paranın canına okuyacaksınız.

2) Anket doldurmak

Şimdi, şöyle oluyor. Bazı online anket siteleri var. Bunlara kayıt oluyorsunuz. Bulduğunuz tüm anket sitelerine üye olun. İnsanlık sizin tüketim alışkanlıklarınızı, fikirlerinizi öğrenmek için can atıyor. Kayıt olurken kendinizle ilgili bazı bilgiler giriyorsunuz. Bunlar size yönlendirilecek anketlerin belirlenmesi için önemli. Kayıt oldunuz mu? Tamam. Şimdi arkanıza yaslanın ve anket yağmasını bekleyin. Bir anketten 10 hatta 20 lira kazanabilirsiniz. Günde 5 anket gelse. Ortalama 15 lira olsa. Günde 75, ayda yaklaşık 2000 lira. Oha! Deli para! İyisiniz valla.

3) Youtube kanalı açmak

İşte hiç bir şey yapmadan para kazanmanın bir yolu daha. Bir Youtube hesabı ve kanalı açın. Sonra da kamerayı. Ve bir şeyler yapın. Ne olduğu önemli değil. İnsanlar Youtube'un başında yeni video bekliyor. Daha fazla bekletmeyin onları. Yalnız orijinal olmalısınız. Yani orijinal bir maymun. Tek yapmanız gereken maymunluk, maymunluk, daha fazla maymunluk. Sonra gelsin tıklar, gelsin paralar. İnanır mısınız buradan kazandığı parayla ev, araba alan var. Hem ünlü de oldunuz sayılır.

4) Makale yazmak

Site falan açmanıza gerek yok. Adam site açmış yazı yazamıyor. Ne duruyorsunuz? Yazın. Durmadan yazın. Engin birikiminiz klavyelerden taşsın. İnternet alemi sizin müthiş bakış açınızla kaleme alacağınız yazılardan mahrum kalmasın. Ne hakkında mı yazacaksınız? Ne olursa. Hangi konuda yazmanız istenirse o konuda yazın. Bilgi sahibi olmadığınız bir konuda makale talebi gelebilir. Gelsin. İnternet bir derya. Biraz göz attınız mı tamamdır! Bir kaç tuş darbesi ile makale hazır. Artık 1000 kelimesini 20 liradan mı satarsınız 150 liradan mı? O sizin bileceğiniz iş.

5) Domain alıp satmak

Siz çok zekisiniz. Bir kere internetten para kazanma konusunu araştırıyor olmanız bunun bir göstergesi. İnternetin taşı toprağı altın. Site yapacak vaktiniz yoksa arsa alıp satın  kardeşim. Zekanızı kullanın. İlerde değerleneceğini düşündüğünüz alan adlarını alın. Bekleyin. Bi de jenerik tabir edilen bir alan adı denk getirdiniz mi var ya! Tek seferde 50-60 bin, hatta aramızda kalsın bu işten milyon dolar kazanan var.

6) Fotoğraf satmak

Akıllı telefonunuz var değil mi? Ee tabi bunun kamerası da var. Alın kardeşim telefonunuzu çıkın dışarı. Fotoğraf çekin. Duvar olur, ağaç olur, çiçek, böcük, gerçi pek kalmadı ya sümüklü çocuk olur çekin çekebildiğiniz kadar. Sonra girin stok fotoğraf satan sitelere. Koyun fotoğrafınızı. Gelsin dolarlar. Bu kadar kolay. 

7) Web sitesi kurmak

Bunun için önce biraz kafanızı yormanız gerekecek. Site kurma yöntemlerini araştırmalısınız. Hazır sistemlerini de inceleyin. Gözünüz korkmasın çabucak öğreneceksiniz. 1000-2000 liraya site yapan uyanıklar var. Siz 500 lira fiyat çekin. Elbette sizi tercih edeceklerdir. Dolaşın sanayiyi. Sitesi olmayan ya da buna çok ücret ödeyen bi sürü firma var. Verin fiyatınızı gelsin işler. 

İşte size 7 yöntem. Kendinize uygun olanları seçin. Ev geçindirin. Valla bak!
 
856 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam4
Toplam Ziyaret168220
Anket
Okuyo musunuz, kaça gidiyosunuz?