• https://www.facebook.com/yedikedi
  • https://www.twitter.com/SsszMzhDergisi

İyi, güzel, faydalı paylaşımlar

Faydalı olabildiysek ne mutlu

Muammer Bilgiç'ten cuma hutbesine mütevazı bir katkı

24 Ağustos 2018 tarihli cuma hutbesi içeriğiyle çok konuşuldu. Ancak hutbeye itiraz edenler olduğu gibi katkı sunmak isteyenler de vardı.


   Gayret müminlerden, zafer Allah'tandır başlığını taşıyan 24 Ağustos 2018 tarihli cuma hutbesi şimdiden çok konuşulan ve tartışılan hutbeler arasına girdi bile. Oysa biliyoruz ki birçok hutbe uyutur ve cuma çıkışı bile hatırlanmaz. Nitekim ben bu hutbeyi dinlerken "Elinizle, dilinizle ve malınızla cihad edin." cümlesini duyunca kendime geldim. Çünkü hutbelerde cihad kelimesini duymaya pek alışık değiliz. 

   Dileyenler şuradan 24 Ağustos 2018 tarihli hutbeyi okuyabilirler. Son günlerde yaşanan ekonomik sarsıntıları konu edinen hutbenin özü sanırım şu cümlelerdi:
"Aziz milletimiz, dün en ağır şartlara rağmen yedi düveli dize getirdiği gibi, bugün de feraseti ve Allah’ın inayetiyle hainlere geçit vermeyecektir. Dün 15 Temmuz işgal girişimine göğsünü siper ettiği gibi, bugün de ekonomik ve teknolojik her türlü saldırıya korkusuzca karşı koymasını bilecektir."


   Elbetteki ülkemize yönelik tüm saldırılar karşısında birlik olmak ve ihtilaflarımızı bir kenara koymak zorundayız. Bir cuma hutbesine İslâm düşmanları ile aynı tepkiyi verecek değiliz. Ancak bazı katkılar yapabiliriz. Nitekim yazar Muammer Bilgiç de cuma hutbesine bazı katkılar yapmak istemiş ve bunları Twitter hesabından paylaşmış. İşte Muammer Bilgiç'in tweet akışı:      

661 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi5
Bugün Toplam113
Toplam Ziyaret158934
Anket
Okuyo musunuz, kaça gidiyosunuz?