• https://www.facebook.com/yedikedi
  • https://www.twitter.com/SsszMzhDergisi

İyi, güzel, faydalı paylaşımlar

Faydalı olabildiysek ne mutlu

Oto aksesuarlarında kalite şart

Oto aksesuarlarının kaliteli olması, uzun süreli kullanılmasına neden olur. Kalitesiz, malzemeden çalınmış oto aksesuarları, her zaman için sorundur.


   Bir iki gün içinde deforme olan ve alıcıyı pişman eden oto aksesuarları, kaliteli oto aksesuarlarına nazaran daha az tercih edilmektedir.
 
        Nikelajlı sibop başlıkları, cam kilitleri, tavan ve yan korkuluk nikelajları, diğer şerit nikelajlar, kaliteli olmalıdır. Dökülen ve yapışkanı hemen çıkan nikelajlar, alıcı için büyük hayal kırıklığı demektir. Bu nedenle biraz fiyat farkı vererek kalitelisini ve garantilisini almak daha uygun olur. Kalitesiz oto aksesuarları, oto aksesuar piyasasına olan ilgiyi de azaltmaktadır.
 
       Yani kurunun yanında yaş da yanar, atasözüne göre, bir iki kalitesiz ürün alan alıcılar, bütün ürünlerin kalitesiz olduğunu söyleyebilmektedir. Bu yanlış anlama ancak kaliteli ürün kullanarak ortadan kalkabilir. Bu oto aksesuarlarında kalitenin önemi konusu mühim bir konudur. Her konuda olduğu gibi bu sektörde de kalite önemlidir.
 
       Jant malzemelerinin sağlamlığı önemlidir. Aldıktan birkaç gün sonra kırılması, kalitesiz malzemeden yapılması dolayısıyladır. Piyasalarda maliyetlerin artması nedeni ile fiyatlarda yükselme yapamayan firmalar, ürünlerin hammaddelerinden eksiltmeye giderek, piyasada tutunmaya çalışmaktadır. Ancak bu uygulama, kaliteli oto aksesuarlarına olan ilgiyi de azaltmaktadır.

Cep telefonu tutacakları, tampon malzemeleri, tampon altı lastikler, radyo ve tv antenleri, aynalar, göğüs parlatıcıları ve diğer kimyasal ürünler, oto kılıfları, direksiyon kılıfları, ses sistemleri, boya koruyucu jelatinler, siyah filmler, far jelatinleri, logolar, katlanır bidonlar, uzayan hortumlar, su ısıtıcıları, şoför kol desteği, vites başlıkları, dekoratif kapı kolları, dekoratif paspaslar, zenon farlar, silecek çeşitleri, tampon tamir setleri, bardaklıklar, cam güneşlikleri, ön cam nikelajlı güneş koruyucusu ve daha birçok ürün, otomobil kullanıcılarına sunulmaktadır.
 
         Fiyat araştırması yaparken oto aksesuarlarında kalitenin önemi konusuna dikkat edilmelidir. Yapılacak en iyi araştırma öncelikle kalite olmalıdır. Kaliteli ürün, uzun süre dayanır ve daha şıktır. Ancak malzemeden indirim yapılmış ürünler, çabuk kırılmaktadır ve alıcıyı üzmektedir. Satıcı için de büyük sıkıntı olan, kalitesiz ürünler, uzun vadede zarara neden olmaktadır. Kaliteli oto aksesuarları her zaman için güven verir. Ancak fiyat farkı nedeni ile alıcılar aldanmaktadır.
 
              Ucuz etin suyu kara olur, atasözü tam bu konuya ışık tutmaktadır. Oto aksesuar sektörüne olan güvenin devamı için, kaliteli ürünlerin çıkarılması ve uygun fiyat verilmesi, gerekir. Günümüzde bütün sektörlerde bu sıkıntı vardır. Kalitesiz ürünler çoğalmaktadır. Alıcıların güven duyması ve gönül rahatlığı ile uzun yıllar kullanması için kaliteli oto aksesuarları tercih edilmelidir. Oto aksesuar piyasasına ilginin artması için de, kalitesiz ürünler üretilmemelidir.
 
1355 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam113
Toplam Ziyaret190558
Anket
Okuyo musunuz, kaça gidiyosunuz?