• https://www.facebook.com/yedikedi
  • https://www.twitter.com/SsszMzhDergisi

İyi, güzel, faydalı paylaşımlar

Faydalı olabildiysek ne mutlu

Hayatın kadrini bilmek için alınacak 10 karar

Siyer Vakfı'nın Kadir Gecesi dolayısıyla Twitter hesabından paylaştığı 10 karar.


   Ekim 2010'da kurulan Siyer Vakfı, kuruluş amacını "Âlemlere Rahmet olarak gönderilen Kutlu Nebi’nin daha iyi bilinmesi, anlaşılması, tanınması, kavranması; aradaki zaman ve mekân farkları ne kadar uzarsa uzasın, O’nunla (sas) beraber yaşama imkânının yeniden elde edilmesini sağlamak" olarak tanımlıyor. Vakıf, Peygamber Efendimiz'in bereketli hayatının daha iyi anlaşılmasına katkı sağlamak için bugüne kadar yapılan çalışmalardan istifade ederek Asr-ı Saadet'i tarihte kalmış bir hatıraya dönüştürmeden günümüzde de bu iklimin meydana getirilebileceğinin mümkün olduğunu göstermek arzusunu taşıyor.

Daha çok Muhammed Emin Yıldırım hocanın sohbetleri ile tanınan vakıf, Kadir Gecesi dolayısıyla Twitter hesabından önemli bir tweet zinciri paylaştı. Kadir Gecesini ömre bedel bir geceye dönüştürmek istiyorsak, gelin bu gece bazı kararlar alalım denilerek yapılan paylaşımı sizlerin istifadesine sunmak istiyoruz.

1) 
Ne olursa olsun, işlediğimiz günah ne kadar büyük olursa olsun Allah’ın kapısından başka gidecek kapımız yok oraya yönelip tövbe edelim.


2) Ne olursa olsun, meşguliyetlerimiz ne kadar çok olursa olsun namazlarımızı huşuyla kılıp, namazlarımızı muhafaza edeceğimize söz verelim.

3) Ne olursa olsun, güçlünün yanında değil, her zaman haklının yanında duracağımızın kararını alalım.

4) Ne olursa olsun, başımız gitse, dünyalıklarımızı kaybetsek, sevdiklerimizi yitirsek, bizi bugün alkışlayanlar yarın yuhalayacak olsalar dahi dilimizi yalandan temizleyelim.

5) Kul hakkından ödümüz kopmalı. Haklarına girdiklerimizle, ahirete bırakmadan bu dünyada helalleşmenin kararını alalım.

6) Müslüman nezaketlidir. Çünkü yeryüzünün en nezaketli insanına ümmet olmuştur. Karar alalım ve o nezaketi zedeleyecek ne varsa hayatlarımızdan söküp atalım.

7) Ne olursa olsun, Müslümanlara moral olacağımıza dair karar alalım. Yüreğimiz kan ağlasa bile, sadaka olan tebessümü Müslümanlardan esirgemeyelim, gittiğimiz her yere moral, neşe götürelim.

8) Ne olursa olsun, kim terk ederse etsin, kim yarı yolda bırakırsa bıraksın, biz İslam’a hizmet yolundan asla geri durmayacağımıza karar verelim.

9) Ne olursa olsun, şartlar ne kadar zorlaşırsa zorlaşsın hakkın ikamesi için çalışmaya karar verelim.

10) Ne olursa olsun, bu dünyada asla bir beklentiye girmeyip, ecir ve mükâfatımızı yalnızca Allah’tan bekleyeceğimize dair bir karar verelim.


757 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam63
Toplam Ziyaret173289
Anket
Okuyo musunuz, kaça gidiyosunuz?