• https://www.facebook.com/yedikedi
  • https://www.twitter.com/SsszMzhDergisi

İyi, güzel, faydalı paylaşımlar

Faydalı olabildiysek ne mutlu

MB'den tahrip ya da tahrik gücü yüksek 12 alıntı

MB'nin iki kitabından dikkatimizi çeken bazı ifadeler.

Allah'ını Seven Defanstan Ayrılmasın ile Dünya Bir Deplasman Biz De Yetimler Gibiyiz isimli kitapları yakın zamanda okuma fırsatı buldum. Birçok okur gibi benim de çarpıldığım cümleler ifadeler oluyor kitap okurken. Bazıları bunların altını çizer ben öyle uzun çizgiler çekmem de yan tarafa bir parantez eklerim zaman zaman dönüp hatırlamak istediğim cümleler için. İşte bu 10 alıntı bunlardan seçildi.

-Allah'ını Seven Defanstan Ayrılmasın-

1) Köpeklerinize verdiğiniz süt, fakirlerin çocuklarından çaldıklarınız olmasın.

2) Ilımlı İslâm'ın öngördüğü Müslüman, alnı secdeden kalkmayan hatta teheccüd kılan, pazartesi ve perşembe günleri oruçlu olan, asla ayakta bevletmeyen ama banka sektörünü içselleştirmiş Müslümandır. 

3) Zafer günleri, inananların sınanması için ordular arasında döndürülür. Kaybedilmiş gibi görünen savaşlardan şehadete, kazanılmış gibi görünen savaşlardan cehenneme yol olabilir. 

4) Bize gelince, biz bu yeni düzene ayak uyduramadık. Huzur İslâm'dadır diyen abilerimizin, kendilerine iktidar verilip huzuru iskânda buldukları zamandan beri huzur isyandadır bizim için.

5) Kitaplara ulaşmanın önündeki en büyük engel okul, Allah'a ulaşmanın önündeki en büyük engel mabet ve gerçeklere ulaşmanın önündeki en büyük engel de ekrandı.

6) Oysa güneşe, aya ve yıldızlara bakmayan gözlerin, Kelâm-ı Kadîm'i de anlaması mümkün değildir.

-Dünya Bir Deplasman Biz De Yetimler Gibiyiz-

7)  Oğlum bu düzen böyle yıkılmaz. Kalbini, orta yerine koyacaksın kalabalıkların. Gözlerinden akan yaşla alnından akan ter birleşecek şakaklarında. İmtihandır, belki bu düzen yine yıkılmaz ama işte o zaman seni de kimse yıkamaz.

8) İstemiyorum anlıyor musunuz? Konut sahibi olmak, otomobil sahibi olmak, çocuklarımı sizin çocuklarınızla yarıştırmak ya da emeklilik günlerimi garantiye almak istemiyorum. Gelin çay içelim ve ölümden önce yaşam var mıdır, bunu konuşalım.

9) Dünya tuhaftır ve yaşamak bazen, yoksul bırakılmış insanlara yardım edebilmek için kermeste zenginlere pasta yedirmektir.

10) Biz kalbimizle düşünürüz, kalbimizin ardına düşeriz, üç koyup beş almanın değil.
Biz kalbimizle düşünürüz, modern biyoloji çevre koşullarına uyum yeteneğinin hamam böceklerinde de çok geliştiğini söyler.
Biz kalbimizle düşünürüz, yerin dibine batsın reel politik.

11) Biz ırkçılık, mezhepçilik ve bölgecilik yüzünden birbirimizi kesip biçerken yeryüzünün efendileri döşedikleri borularla tüm kaynaklarımızı sömürü sisteminin hesabına akıtıyorlar. Hükümetlerimiz kaynaklarımızı sömürenlere şirinlik yaparak istikrar arayışında.

12) Hıristiyanlar Müslüman katliamı yapıyor. Budistler, Müslüman katliamı yapıyor. Yahudiler, Müslüman katliamı yapıyor. Müslümanlar geri kalmıyor, onlar da Müslüman katliamı yapıyorlar.  

596 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam118
Toplam Ziyaret190563
Anket
Okuyo musunuz, kaça gidiyosunuz?