• https://www.facebook.com/yedikedi
  • https://www.twitter.com/SsszMzhDergisi

İyi, güzel, faydalı paylaşımlar

Faydalı olabildiysek ne mutlu

Uzun yaşamaya Calgon formülü

Calgon sizin ömrünüzü de uzatıyor olabilir mi?

Calgon’un çamaşır makinesi üzerindeki etkisini inceleyen Honduras’lı bilim insanları yaptıkları deneyler sonucunda insan ömrünü 130 yıla çıkarmayı başardı. Ancak 130 yıllık ömür şu an için varsayımdan ibaret.

Honduras’lı bilim ekibinin başı Rivera Hernández çalışmanın ana fikrinin “Makineniz uzun yaşar Calgon’la” sloganından çıktığını belirtti. Hernández araştırmalara başladıklarında sonuç almayı pek ummadıklarını ama kireç ve kireçlenmenin insan ömrü üzerindeki etkisini fark etmeleri sonucunda çalışmanın daha ciddi bir boyut kazandığını ifade etti. İnsan vücudunun % 60’ının su olmasının bu durumdaki rolüne de dikkat çeken Hernández, 3 yıldır süren çalışmalarında henüz kesin sonuç almamakla beraber deneklerin sağlığında ciddi boyutta gelişmeler yaşandığını kaydetti.

Honduraslı bilim insanı bir yanlış anlamayı önlemek için insanlara Calgon kullanmalarını tavsiye etmediklerini, doğrudan Calgon alımının çeşitli sağlık sorunlarına sebebiyet verebileceğini aktardıktan sonra geliştirecekleri ürünün ilaç olmayacağını yalnızca bitkisel bir destek ürünü olacağını aktardı. Ürünün 2019 yılı yazında piyasada olması planlanıyor. 

1708 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam74
Toplam Ziyaret193645
Anket
Okuyo musunuz, kaça gidiyosunuz?