• https://www.facebook.com/yedikedi
  • https://www.twitter.com/SsszMzhDergisi

İyi, güzel, faydalı paylaşımlar

Faydalı olabildiysek ne mutlu

ABD'de AGD tartışması

Amerika'da Anadolu Gençlik Derneği tartışması

   ABD'nin suç şehri Chicago'da bir gün içinde meydana gelen asayiş olaylarında 6 kişi öldü, 28 kişi yaralandı. Yaralılar arasında ailesiyle Bağımsızlık Günü'nü kutlarken vurulan 5 ve 7 yaşlarındaki iki çocuk da bulunuyor. Son yıllarda suç oranının iyice arttığı şehirde geçtiğimiz ay sadece bir haftasonu 46 kişi silahla vuruldu.

   Polis raporlarına göre şehirde yaşanan olaylar daha çok siyahiler ve Hispaniklerin yaşadığı bölgelerde meydana geliyor. Olaylara karışanlar 25 yaş ve altındaki gençler. Illinois Valisi Pat Quinn, Chicago'da yaşanan olaylardan dolayı insanların rahat bir şekilde silah almasını sağlayan yasayı sert bir şekilde eleştirdi ve gençlere yönelik bazı çalışmalar yapılmasını önerdi. Quinn, Türkiye'deki Anadolu Gençlik Derneği gibi gençlerin ahlâk eğitimi için çalışmalar yapan dernekler, vakıflar kurulmaması halinde ABD'yi daha karanlık günlerin beklediğini belirtti.

   Bazı gazetecilerin Quinn'e AGD'nin İncirlik üssüne yaptığı yürüyüşleri hatırlatınca Quinn "Bazen böyle garip şeyler yapıyorlar." demekle yetindi.


1349 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam111
Toplam Ziyaret190556
Anket
Okuyo musunuz, kaça gidiyosunuz?