• https://www.facebook.com/yedikedi
  • https://www.twitter.com/SsszMzhDergisi

İyi, güzel, faydalı paylaşımlar

Faydalı olabildiysek ne mutlu

Cemaatten düz imama tepki

Düz imam cemaate yaranamadı.

   Antalya merkezde bir camide imamlık yapan D. İ.'ye düz olduğu gerekçesiyle cemaatin tepkisi dinmek bilmiyor. Cami cemaati imamdan artık gitmesini istiyor.
   Konuyla ilgili olarak cami cemaatinden O. T. ile görüştük. O. T.'ye imamla ilgili şikayetlerinin sebebini sorduğumuzda bize imamın düpedüz imam olduğunu söyledi. Nasıl yani dediğimiz O. T. şunları aktardı: İlk başta sevdik imamı. İşinde titiz, sesi, kıraatı falan güzel. Camiyle ilgileniyor fakat başka bi numarası yok. Hani oynadığımızdan değil de denemek için bir iki halısahaya çağırdık, gelemezmiş! Ayağına top dahi değmemiş. Olsun belki başka uğraşları vardır dedik. Bir iki çıtlattık yok abi! Ne saz, ne keman, ne piyano hiç bi şey çalamıyor. Müzik kulağı yok. Güzel Kur'an okuyor halbuki. Neyse ona da eyvallah dedik. Resim, heykel, el sanatları? Yok! Gizli gizli şiir yazı falan yazıyordur yakında kitabı çıkarsa diye umut ettik o da olmadı. Ulen yoksa bangi camping, yamaç paraşütü, uçurtma sörfü falan mı yapıyor diye umutlandık. Öyle adrenalinli şeylerle işi olmazmış. Artık illallah dedik.

   Oldukça kızgın olduğu gözlenen O.T. sitemli sözlerini şöyle sürdürdü: Milletin imamlarının türlü türlü hobileri var, neler neler yapıyorlar. On parmaklarında on marifet. bizimkinde hiç bi şey yok. Artık gitsin lütfen! Müftülüğe dilekçe verdik. Çılgın bir imam istiyoruz...
1374 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam12
Toplam Ziyaret186856
Anket
Okuyo musunuz, kaça gidiyosunuz?