• https://www.facebook.com/yedikedi
  • https://www.twitter.com/SsszMzhDergisi

İyi, güzel, faydalı paylaşımlar

Faydalı olabildiysek ne mutlu

Firari türküler

Adliye nezaretinden türküyle kaçmak istediler.

    Adliye nezaretinden delik açarak kaçmaya çalışan iki mahkumun farkedilmemesi için tutuklular koro halinde türkü söyledi. Şaşkınlığı kısa süren jandarma firarı önledi.

    İstanbul Kartal’da bulunan Anadolu Adliyesi, akıllara ziyan bir firar girişimine sahne oldu. Maltepe Cezaevi’nden Anadolu Adliyesi’ne duruşmalar için getirilen mahkum ve tutuklular nezarethaneye konuldu. Yaklaşık 30’a yakın mahkum ve tutuklu nezarethanede sabah sıralarında hep birlikte türkü söylemeye başladı. Jandarma önce ne olduğunu anlayamadı. Daha sonra nezarethanenin duvarından gelen sesleri farketti.

2 saat hiç durmadan söylediler

   Nezarethanenin yan duvarının kırıldığını gören askerler açılan delikten yaklaşık bir metre dışarı çıkmış olan iki mahkumu etkisiz hale getirdi. Yapılan incelemede iki mahkumun klozetlerin kapaklarını kırarak duvarı deldikleri anlaşıldı. Duvarı delme girişiminde bulunan iki arkadaşlarının firar edebilmesi için diğer hükümlü ve tutukluların ise yaklaşık iki saat boyunca koro halinde türkü söyledikleri iddia edildi. İstanbul Anadolu Adliyesi Cumhuriyet Başsavcı Vekili Bekir Raif Aldemir ise olayı doğruladı. Ancak olayın firar teşebbüsünde kaldığını belirten Aldemir, olayla ilgili soruşturma başlattıklarını söyledi. İstanbul Anadolu adliyesi hizmete girdiğinden bu yana iki firar olayına sahne oldu.

1343 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam111
Toplam Ziyaret190556
Anket
Okuyo musunuz, kaça gidiyosunuz?