• https://www.facebook.com/yedikedi
  • https://www.twitter.com/SsszMzhDergisi

İyi, güzel, faydalı paylaşımlar

Faydalı olabildiysek ne mutlu

Ali Başar
ali.boz42@gmail.com
Pardon Patron! Bi'Şey Diicem!
09/03/2020
Bizde bir gelenek var: Sorgusuz sualsiz yukarıya tabi olmak. 
Tamam, Deccâliyet bütün enstrümanları ile organize bir şekilde sosyal, ekonomik, ahlakî, bilimsel her türlü üzerimize oynuyor.
 
Ancak İslamî camiada ise Kuran'ın "Bölünüp parçalanmayın, gücünüz gider." ayetine inat  "Durun, siz kardeşsiniz!" yeşilçam repliğinden mi etkilendik bilinmez bir türlü bir araya gelemiyoruz.
Cemaat, vakıf veya derneklerde zaten insanlar yorgun bıkkın ve pasif olduğu için yukarıdan gelen emir ve talimatları bile estek köstek yapıyorlar. Lâyıkıyla o işler ilerlemiyor.
 
Burada bir teklifim var:
Bir STK üyesi olarak, gençlerin ahlâklı maneviyatlı yetişmesi için çaba harcıyoruz. Ama Deccâliyet, bir dizi ile çıplaklığı, ahlaksızlığı bir gecede evimize boca ediyor. Sonra çık işin içinden. Ortaokul, lise, üniversite çağındaki bir genci tam kurtaracağız derken bir pop müzik şarkıcısının bel altı klip ve sözleri trend oluveriyor. Gencin diline dolanıyor.

Türkiye gibi "yüzde büyük bir çoğunluğu" Müslüman olan ülkede sadece İstanbul varmış gibi oradaki hayat tarzı dizilerde işleniyor. Ve Anadolu'nun mülayim bir Küçük Şehir Belediyesindeki kız evlâdımız o dizi karakterlerine özenip elimizden çıkabiliyor. 


Anadolu'nun güzelliklerini yaymak yerine "Kocasını şöyle aldattı, karısını böyle öldürdü!" şeklinde programlarla geri kalmışlık empoze ediliyor.

Ve bunları yaparken Bizim Televizyon Kanalımız (!) ile yapıyorlar.

Sorunları bilenler zaten biliyor. Ama çözüm ne?
Çözüm: Türkiye geneli teşkilatlanmış bütün İslâmi STK'lar kendi üstlerine bir rapor göndermeli. 
Ne diyecekler bu raporda:
Hey başkanım! Belki sizin İstanbul gibi büyük şehirde gözleriniz harama alışmış olabilir. Ama dikkat edin, bizim kültürümüzde hâlâ İslâmi gelenekler muhafaza ediliyor. Ancak bizim TV'ler bize yamuk yapıp köy/mahalle kültürümüzü dejenere ediyorlar.
Başkanım, 
Bizler Yerel STK şubeleri olarak bir araya geldik, bildiri yayımladık: "Lütfen RTÜK görevini yapsın, Anadolu'yu da düşünsün." dedik. Siz de Genel Başkanlar olarak bir araya gelin, bu işe ortak bir platform şeklinde bildiri ve çözüm önerileri yapın." deyin. 


Öyle Hz. Musa'ya "Ey Musa, Sen ve Rabbin gidin savaşın, biz burada bekleyeceğiz." diyen yahudiler gibi görevi sadece başkana, müdüre, reise yıkmayın!

#BOZ42


1061 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Filistin'in Kurtuluşu Pamuk İpliğine Bağlı - 09/10/2023
Evde huzur kalmamışsa vatandaş Filistin'i, Doğu Türkistan'ı, Arakan'ı, Yemen'i nasıl düşünsün?
Kulakkı-3 - 16/08/2023
Kul hakkına giren kul: Hakkı.
Filin Kulağı Fildir - 21/05/2023
Siz, siz olun hayallerinize sahip çıkın. Çalmasınlar.
Güzel Milletiz Vesselâm - 18/02/2023
Evet coğrafya kaderdir fakat coğrafyanın iklimine, sosyolojik durumuna ve jeopolitik yerine göre tedbir almamak da büyük kederdir.
Gemiyi Batırmadan Karaya Varalım! - 21/09/2022
Hepimiz aynı gemideyiz ama birileri gemiyi deliyor.
Kendi Köyümüzde Kiracıyız! - 29/05/2022
Uygulanan tarım ve hayvancılık politikaları ile yıllarca elimizin altında olan bu nimetler artık kolay ulaşamayacağımız bir hâl alıyor. Haram olmasa bile cebimizi düşünerek kendimize haram edeceğiz gibi...
Yetenek Havuzu - 01/03/2021
Genç erozyonuyla mücadele: Bir millet çöl olmasın.
Vay Benim Emeklerim! - 14/11/2020
Sömürü düzeni bitsin istiyorsan adaleti tesis etmek için çalışmalısın.
Cambaza değil işimize bakalım - 26/11/2019
Osmanlı vârisi Türkiye (halkı veya yönetimi) pasifleştirilip icraat noktasında sessiz kalması sağlanırsa İsrail, Mescid-i Aksa’yı bugün yıkacak.
 Devamı
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam119
Toplam Ziyaret190564
Anket
Okuyo musunuz, kaça gidiyosunuz?